Radca prawny Katarzyna Węglarz dla HR na szpilkach – outsourcing pracowniczy

W ostatnim wydaniu kwartalnika HR na szpilkach ukazał się artykuł dotyczący ryzyk związanych z outsourcingiem pracowniczym opracowany przez radcę prawnego Katarzynę Węglarz. Jakie informacje znajdziemy w opracowaniu?

Co to jest outsourcing pracowników?

Outsourcing pracowników nie ma swojej definicji w przepisach prawnych. Orzecznictwo mówi, że outsourcing to przedsięwzięcie polegające na wydzieleniu ze struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa realizowanych przez nie funkcji i przekazanie do realizacji innym podmiotom. Outsourcing pracowniczy charakteryzuje się dodatkowo korzystaniem z pracowników podmiotu zewnętrznego, któremu przekazano do realizacji pewne funkcje.

Czym się różni agencja pracy tymczasowej od outsourcingu?

W artykule poruszono kwestię rozróżnienia outsourcingu pracowniczego od pracy tymczasowej. Praca tymczasowa jest w przeciwieństwie do outsourcingu regulowana przepisami prawa. Pojęcia te różnią również kwestie związane z rodzajem pracy jaką może wykonywać pracownik i okresem zatrudniania pracowników. Przede wszystkim jednak pojęcia te różnią się z uwagi na kwestię podporządkowania pracowników.

Jakie są wady outsourcingu?

W artykule znajdą Państwo omówienie ryzyk związanych z outsourcingiem. Niewątpliwie to te ryzyka prawne najczęściej spędzają sen z powiek przedsiębiorców. Warto się z nimi zapoznać i je przeanalizować.

Więcej informacji w artykule dostępnym tutaj.

Outsourcing – wsparcie prawne

Outsourcing pracowników jest procesem skomplikowanym i złożonym pod kątem prawnym. Jeśli nie wiesz czy wdrożyłeś go prawidłowo albo chcesz się przygotować do tego procesu skorzystaj z konsultacji prawnej. Nasi specjaliści, którzy posiadają bogate doświadczenie w tym obszarze poparte wieloletnią praktyką udzielą odpowiedzi na Twoje pytani oraz doradzą jak zgodnie z prawem korzystać z outsourcingu pracowniczego.