PRZEPISY A COVID-19

Odebranie wsparcia z tarczy a łamanie nakazów i zakazów pandemicznych.

Przedsiębiorco, ważna informacja!  Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii objaśniło, że odebranie wsparcia finansowego z tzw. tarcz antykryzysowych jest możliwe dopiero po prawomocnym rozstrzygnięciu w danej sprawie. Ministerstwo podało przy tym, że  „stwierdzenie naruszenia” powinno nastąpić dopiero po przeprowadzeniu wszystkich potrzebnych czynności wyjaśniających i dokonaniu wszechstronnej… Czytaj więcej »Odebranie wsparcia z tarczy a łamanie nakazów i zakazów pandemicznych.

Obowiązkowa kwarantanna po powrocie do Polski od dnia 30 marca 2021 r.! A co z wynagrodzeniem za czas kwarantanny?

W dniu 29 marca 2021 r. zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Przepisy weszły w życie w nocy z poniedziałku na wtorek. Zgodnie z nowymi przepisami osoby… Czytaj więcej »Obowiązkowa kwarantanna po powrocie do Polski od dnia 30 marca 2021 r.! A co z wynagrodzeniem za czas kwarantanny?

Czym się różni telepraca od pracy zdalnej?

Pojęcie pracy zdalnej tzw. home office stało się niezwykle popularne w związku z pandemią. Po rozwiązanie takie obecnie bardzo chętnie sięgają pracodawcy, również dla samych pracowników praca zdalna stała się atrakcyjną i wygodniejszą alternatywą dla pracy stacjonarnej. Czy praca zdalna jest tym samym co telepraca?… Czytaj więcej »Czym się różni telepraca od pracy zdalnej?