Radca prawny Katarzyna Węglarz dla Prawo.pl o workation

W najnowszym artykule radcy prawnego Katarzyny Węglarz jaki ukazał się w serwisie Prawo.pl przeczytasz o pojęciu „workation” i nowych przepisach o pracy zdalnej.

Czym jest workation?

To łączenie pracy z wypoczynkiem. Pracownik, który pracuje zdalnie poza miejscem zamieszkania, może wykonywać pracę z dowolnego miejsca. Może to być nawet kurort wypoczynkowy.

Pojęcie workation jest powszechne od czasu wprowadzenia rozwiązań dotyczących pracy zdalnej. Rozwiązanie te wprowadzono specustawą covidową.

Praca zdalna po nowemu

Obecnie trwają prace nad projektem ustawy jaka ma wprowadzić pracę zdalną do Kodeksu pracy. Projektowany przepis art. Art. 67(18) Kodeksu pracy zakłada, że praca może być wykonana całkowicie lub częściowo w miejscu wskazanym przez pracownika i każdorazowo uzgodnionym z pracodawcą, w tym pod adresem zamieszkania pracownika, w szczególności z wykorzystaniem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.

Praca zdalna będzie więc możliwa z dowolnego miejsca wybranego przez pracownika (i zaaprobowanego przez pracodawcę) również po wprowadzeniu nowych przepisów regulujących ten tryb zatrudnienia.

Więcej przeczytasz w artykule w serwisie Prawo.pl